Reklama

Reklama

Wielkopolskie: Dwie dziewczynki podszywały się pod wolontariuszki

Sprawa dziewczynek w wieku 9 i 12 lat trafi do Sądu Rodzinnego i Nieletnich w Pile. Proceder wyłudzania pieniędzy od przechodniów wyszedł na jaw, gdy policjanci z Piły otrzymali zgłoszenie dotyczące fałszywych wolontariuszek, które zbierały pieniądze dla chorego dziecka. Jak twierdzą lokalne media, dziewczynki za zebrane datki miały kupować słodycze.

Jak tłumaczył we wtorek (17 listopada) mł. asp. Jędrzej Panglisz z KPP w Pile, w niedzielę policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące dwóch nieletnich, które na jednym z pilskich osiedli zbierały pieniądze dla chorej dziewczynki - Hani Łączkowskiej.

Dzieci wzbudziły podejrzenia

- Bardzo młody wiek oraz brak identyfikatorów i puszek wzbudziły podejrzenia mężczyzny, który został poproszony o wpłatę. Kiedy ten zapytał o szczegóły zbiórki, nieletnie uciekły. Chcąc przestrzec inne osoby przed oszustkami o zdarzeniu mężczyzna poinformował lokalne media - tłumaczył Panglisz.

Dodał, że wyjaśnianiem sprawy zajęli się funkcjonariusze Referatu ds. Przestępczości Kryminalnej, Patologii i Nieletnich, którzy ustalili dane personalne dziewczynek.

Reklama

Dziecko czekało na komisariacie

Okazało się jednak, że zanim policjanci zapukali do mieszkań nieletnich, jedna z nich wraz z opiekunem stawiła się w pilskiej jednostce. 

Rodzic dziewięciolatki zobaczył wizerunek córki w internecie, dlatego natychmiast chciał wyjaśnić sprawę. Dziewczynka przyznała, że wraz z koleżanką zbierały pieniądze, jednocześnie nie potrafiła wytłumaczyć swojego zachowania - podkreślił Panglisz.

Drugą z "wolontariuszek" okazała się 12-latka. Według lokalnych mediów, dziewczynki zebrane pieniądze miały wydawać na słodycze.

Panglisz zaznaczył, że zebrane w sprawie materiały trafią do Sądu Rodzinnego i Nieletnich w Pile. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy