Reklama

Reklama

Wielkopolskie: Dwaj mężczyźni oskarżeni o zgwałcenie 21-latki

Dwóch mężczyzn w wieku 28 i 29 lat zostało oskarżonych o zgwałcenie 21-latki z Wrześni (Wielkopolskie). Wcześniej mieli podać kobiecie napój z tzw. pigułkę gwałtu. Mężczyźni od marca pozostają w areszcie.

Z ustaleń śledczych wynika, że w czerwcu 2020 roku pokrzywdzona była w towarzystwie obu mężczyzn w jednym z mieszkań na terenie Wrześni. Mężczyźni podali jej napój zawierający tzw. pigułkę gwałtu. Następnie stosując przemoc doprowadzili ją do obcowania płciowego i poddania się innej czynności seksualnej.

"Głos Wielkopolski", który w poniedziałek poinformował o sprawie, napisał, że akt oskarżenia został przesłany do Sądu Okręgowego w Poznaniu.

Do 12 lat więzienia

Cytując prokuratora rejonowego we Wrześni prok. Pawła Karpiesiuka, dziennik podał, że podejrzani "działali wspólnie i w porozumieniu; przemocą i podstępem, polegającym na podaniu napoju z substancją psychoaktywną, która powoduje blokowanie reakcji związanych z podjęciem własnych decyzji przez pokrzywdzoną, doprowadzili do obcowania płciowego z ofiarą".

Reklama

Mieszkańcy gminy Września zostali zatrzymani w marcu 2021 roku i tymczasowo aresztowani; nadal są w areszcie.

Zgodnie z kodeksem karnym sprawcy gwałtu grozi do 12 lat więzienia.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama