Reklama

Wielkopolskie: Dwaj mężczyźni oskarżeni o zgwałcenie 21-latki

Dwóch mężczyzn w wieku 28 i 29 lat zostało oskarżonych o zgwałcenie 21-latki z Wrześni (Wielkopolskie). Wcześniej mieli podać kobiecie napój z tzw. pigułkę gwałtu. Mężczyźni od marca pozostają w areszcie.

Z ustaleń śledczych wynika, że w czerwcu 2020 roku pokrzywdzona była w towarzystwie obu mężczyzn w jednym z mieszkań na terenie Wrześni. Mężczyźni podali jej napój zawierający tzw. pigułkę gwałtu. Następnie stosując przemoc doprowadzili ją do obcowania płciowego i poddania się innej czynności seksualnej.

"Głos Wielkopolski", który w poniedziałek poinformował o sprawie, napisał, że akt oskarżenia został przesłany do Sądu Okręgowego w Poznaniu.

Do 12 lat więzienia

Cytując prokuratora rejonowego we Wrześni prok. Pawła Karpiesiuka, dziennik podał, że podejrzani "działali wspólnie i w porozumieniu; przemocą i podstępem, polegającym na podaniu napoju z substancją psychoaktywną, która powoduje blokowanie reakcji związanych z podjęciem własnych decyzji przez pokrzywdzoną, doprowadzili do obcowania płciowego z ofiarą".

Reklama

Mieszkańcy gminy Września zostali zatrzymani w marcu 2021 roku i tymczasowo aresztowani; nadal są w areszcie.

Zgodnie z kodeksem karnym sprawcy gwałtu grozi do 12 lat więzienia.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy