Reklama

Reklama

​Wielkopolskie: Areszt dla 27-latka za zabicie kotów

Policjanci z Margonina (Wielkopolskie) zatrzymali 27-latka z gminy Budzyń. Mężczyzna został oskarżony o zabicie kotów i z tego powodu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Za działanie ze szczególnym okrucieństwem grozi mu do 5 lat więzienia.

Reklama


O sprawie poinformowała w poniedziałek asp. Karolina Smardz-Dymek z Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży. Jak wskazała, policję o prawdopodobnym zabiciu kotów przez mieszkańca gminy Budzyń powiadomiło Towarzystwo Opieki Nad Zwierzętami Grupa Wągrowiec.

Reklama

- Policjanci, którzy zajęli się wyjaśnianiem tej sprawy, potwierdzili zgłoszenie. Na balkonie użytkowanym przez mężczyznę ujawnili worki z truchłem trzech kotów. 27-latek został zatrzymany i przewieziony do chodzieskiej jednostki policji - podkreśliła Smardz-Dymek.

- Oprawca usłyszał zarzut zabicia zwierząt - przekazała. Jak dodała, dokonał tego "znęcając się wcześniej nad nimi ze szczególnym okrucieństwem. Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt zakłada podwyższenie sankcji za takie działanie, zatem mężczyźnie grozi nawet do 5 lat więzienia".

Smardz-Dymek poinformowała, że decyzją Sądu Rejonowego w Wągrowcu mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy