Reklama

Reklama

Wielkopolskie: 24-latek podejrzany o pedofilię trafił do aresztu

Policja zatrzymała 24-letniego mężczyznę, który przez internet namówił 13-latkę do czynności o charakterze seksualnym. Okazuje się, że dziewczynka nie jest jego jedyną ofiarą. Mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia.

Wielkopolscy policjanci zatrzymali 24-latka, który namówił za pośrednictwem komunikatora nastoletnią dziewczynkę do czynności o charakterze seksualnym, a następnie przesłania mu swoich zdjęć. Mężczyzna przyznał się do winy, został tymczasowo aresztowany.

Nie był notowany

Iwona Liszczyńska z biura prasowego wielkopolskiej policji poinformowała w czwartek, że w kwietniu do policjantów w Koninie zgłosiła się matka 13-latki.

- Kobieta poinformowała, że w związku z niezrozumiałym zachowaniem córki i wynikłym z tego konfliktem, zajrzała do jej komputera i znalazła tam niepokojące treści. Okazało się, że za pośrednictwem komunikatora internetowego z dziewczynką kontakt nawiązał dorosły mężczyzna. Podczas prowadzonej korespondencji skutecznie namówił ją do wykonania czynności seksualnych, a następnie przesłania mu swoich zdjęć - podała Liszczyńska.

Reklama

Sprawcę namierzyli policjanci z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością KWP w Poznaniu. Mężczyzna został zatrzymany 6 lipca w miejscu pracy w Poznaniu. To 24-letni mieszkaniec Grodziska Wielkopolskiego. W przeszłości nigdy nie był notowany.

- Mężczyzna usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa o charakterze pedofilskim i przyznał się do niego. Składając wyjaśnienia nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć motywów swojego działania. Śledczy zajmujący się tą sprawą zabezpieczyli komputer pokrzywdzonej dziewczynki oraz telefon i sprzęt informatyczny zatrzymanego 24-latka - podała Iwona Liszczyńska.

Więcej pokrzywdzonych

Decyzją sądu 24-latek został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Iwona Liszczyńska podała, że zgromadzone dowody wskazują jednoznacznie, że 13-latka nie jest jedyną pokrzywdzoną w tej sprawie.

- Zatrzymany 24-latek kontaktował się także z innymi dziewczynkami. Ich tożsamość jest ustalana przez policjantów. Lista zarzutów i zatrzymanych pedofilów również nie jest zamknięta. Pracując nad sprawą policjanci wpadli na trop kolejnych sprawców tzw. groomingu - powiedziała.

Policja zapewnia, że ich zatrzymanie jest kwestią czasu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje