Reklama

Reklama

Wielkopolskie: 18-latka utonęła w jeziorze Budzisławskim

Policja pod nadzorem prokuratury wyjaśnia okoliczności śmierci 18-letniej kobiety w miejscowości Grabce, w gminie Kleczew w Wielkopolsce. W środę wieczorem (19 sierpnia) kobieta została wyciągnięta z jeziora przez osoby postronne. Mimo próby reanimacji zmarła.

Jak poinformował w czwartek (20 sierpnia) oficer prasowy KM PSP w Koninie kpt. Sebastian Andrzejewski, zgłoszenie o tonącej osobie w jeziorze Budzisławskim w miejscowości Grabce w gminie Kleczew straż odebrała w środę ok. godz. 21.

Na miejsce zdarzenia dyżurny zadysponował Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 2 w Koninie, strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 1 w Koninie oraz druhów z OSP Budzisław Kościelny i OSP Kleczew.

- Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano 18-letnią kobietę leżącą na plaży, po wcześniejszym wyciągnięciu z wody przez osoby postronne, które wykonywały masaż serca u poszkodowanej. Strażacy przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej z wykorzystaniem defibrylatora AED. Po przybyciu na miejsce zdarzenia Zespołu Ratownictwa Medycznego prowadzono wspólnie dalszą resuscytację. Niestety po długotrwałej walce o życie młodej kobiety lekarz stwierdził zgon - poinformował Andrzejewski.

Reklama

Jak dodał, dochodzenia w sprawie okoliczności śmierci kobiety prowadzi policja pod nadzorem prokuratury.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy