Reklama

Reklama

Wielkopolskie: 17 zagłodzonych koni w gospodarstwie pod Szamotułami

Dramat koni pod Szamotułami (woj. wielkopolskie) - były trzymane w ciemnościach, na łańcuchach i bez jedzenia. 17 zagłodzonych zwierząt uratowali Obrońcy Praw Zwierząt. Właściciel skupował je od rolników i trzymał w swoim gospodarstwie, choć nie miał do tego warunków.

Zwierzęta w gospodarstwie pod Szamotułami były przetrzymywane w niehumanitarnych warunkach - w garażach, stodołach i pomieszczeniach gospodarczych, gdzie miały zbyt mało miejsca.

Nie były karmione ani pojone

Konie od tygodni nie były karmione ani pojone. Właściciel trzymał je w ciemnościach, przywiązane do ścian łańcuchami. Wierzchowce nie miały wyściółki. Mężczyzna skupował konie, aby potem je sprzedawał. W sobotę (26 września) wszystkie zostały mu odebrane. 

- Jak weszłam, to rozpłakałam się, gdy zobaczyłam Fryza, który jest szkieletem obciągniętym skórą, jak stał sam w rozpadającej się stodole, bez jedzenia, bez wody, uwiązany na jakimś sznurze, we własnych odchodach - powiedziała Krystyna Kukawska z Fundacji "Pańska łaska".

Reklama

W interwencji na terenie gospodarstwa brali udział przedstawiciele stowarzyszenia Pogotowie dla Zwierząt, policji, a także służby weterynaryjne, które podkreślają, że zwierzęta były w bardzo złym stanie i teraz od weterynarzy zależy ich zdrowie i życie.

- Oględziny trwały kilka godzin. Zwierzęta były w stanie złym i bardzo złym. Cześć z nich wymagała natychmiastowej interwencji weterynaryjnej - dodała Miriam Łazarczyk, lekarz weterynarii. 

Grożą mu trzy lata więzienia

Śledztwo w tej sprawie prowadzi policja w Szamotułach i Obrzycku. Z nieoficjalnych informacji wynika, że właściciel gospodarstwa dwa lata temu stracił pozwolenie na skup i handel zwierzętami. Mężczyźnie za znęcanie się nad nimi grożą trzy lata więzienia.

W internecie ruszyła zbiórka na leczenie koni, gdzie uzbierano jak dotąd prawie 50 tys. zł.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy