Reklama

Reklama

Wielkopolska: Wyrok dla rodziców 2,5 latka, który utonął w zalewie w Antoninie

Rodzice dwuipółletniego chłopca, który utonął w lipcu 2021 roku w zbiorniku wodnym na terenie ośrodka wypoczynkowego w Antoninie (woj. wielkopolskie), usłyszeli wyrok. Sąd skazał ich na pół roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata - podano na portalu radiopoznan.fm.

Rodzice zostali skazani za niedopilnowanie dziecka i nieumyślne spowodowanie jego śmierci. Jak podało Radio Poznań, rodzice - obywatele Ukrainy - twierdzą, że gdy szli spać, dziecko było z nimi. 

Według ustaleń śledczych rodzice pozostawili niezamknięte drzwi wejściowe do domku, w którym przebywała rodzina. 

Chłopiec wyszedł z domku letniskowego

15 lipca chłopiec bez opieki dorosłych opuścił budynek i poszedł nad oddalone o około 200 m jezioro, gdzie spadł z pomostu i utonął. Ciało dziecka w stawie Szperek dostrzegła rano przypadkowa osoba. Mimo podjętej reanimacji 2,5 latka nie udało się uratować.

Reklama

- Ustalenia, które dotychczas poczyniono, wskazują, iż rodzice w noc poprzedzającą zdarzenie spożywali alkohol - powiedział wówczas prokurator Marcin Kubiak z Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim

Przebadana po odkryciu ciała 29-letnia matka chłopca miała około jednego promila alkoholu w organizmie. 32-letni ojciec zgodnie z przepisami kodeksu karnego był trzeźwy - miał około 0,08 promila.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy