Reklama

Reklama

Wielkopolska: Wybuch po rozszczelnieniu gazociągu

Straż pożarna dogasza pożar po rozszczelnieniu gazociągu w Murowanej Goślinie (Wielkopolskie), do którego doszło w nocy z czwartku na piątek. Spłonęły trzy budynki mieszkalne i jeden gospodarczy. Nie ma osób poszkodowanych.

Na razie nie można ocenić, ile budynków uległo uszkodzeniu. Ewakuowano ok. 20 osób.

Reklama

"Obecnie dopalają się resztki gazu. Pożary budynków zostały ugaszone. Nasze działania potrwają do rana, po dokładnej kontroli tego miejsca przekażemy je specjalistom w celu określenia okoliczności zdarzenia" - powiedział PAP Brandt.

W akcji gaśniczej brało udział ok. 50 zastępów straży pożarnej, ok. 160 strażaków, a także ok. 80 policjantów. 

Płomienie sięgały kilkunastu-kilkudziesięciu metrów

Około północy rozszczelnieniu uległ gazociąg przesyłowy DM500 Poznań-Rogoźno. Według świadków zdarzenia, płomienie sięgały kilkunastu-kilkudziesięciu metrów. Odcinek, w którym doszło do rozszczelnienia został odseparowany.

Burmistrz miasta i gminy Murowana Goślina Dariusz Urbański powiadomił, że osoby ewakuowane przemieściły się do rodzin. Gmina zadeklarowała pomoc poszkodowanym w odbudowie mienia.

Na miejsce zdarzenia przybył wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann. On także zadeklarował pełną pomoc i wsparcie finansowe oraz prawne osobom poszkodowanym.

Bezpośrednio po zakończeniu akcji gaśniczej służby przystąpią do naprawy zniszczonej infrastruktury. Przyczyny zdarzenia zbada specjalna komisja.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne