Reklama

Reklama

Wielkopolska: W nocy w spłonęła altana. Strażacy znaleźli zwęglone ciała

Do tragicznego w skutkach pożaru doszło w nocy z czwartku na piątek w miejscowości Cyk w Wielkopolsce. W zgliszczach altany letniskowej strażacy odkryli zwłoki dwóch osób.

Strażacy otrzymali informację o pożarze na terenie działek ogrodniczych w miejscowości Cyk w czwartek po godz. 22. - Po przyjeździe stwierdzono, że jest to bardzo rozwinięty pożar altanki letniskowej - powiedział oficer prasowy PSP w Pile st. kpt. Paweł Kamiński. 

Opisał, że altanka była murowana i miała drewniany dach. Pożar był na tyle intensywny, że istniało zagrożenie, iż przeniesie się na sąsiednie budynki.

- W wyniku pożaru zawaliła się cała konstrukcja tego budynku. Po jego ugaszeniu w środku, w czasie przeszukiwania pogorzeliska, ujawniliśmy dwa ciała. Były one zwęglone w takim stopniu, że odstąpiliśmy od wszelkich działań medycznych. Niemożliwe było też ustalenie płci tych osób. Później policja i prokuratura ustaliły, że była to kobieta i mężczyzna w wieku około 70 lat - opisał Kamiński.

Reklama

Jak dodał, akcja gaśnicza trwała blisko pięć godzin. Brało w niej udział łącznie siedem zastępów straży pożarnej.

Kamiński zaznaczył, że jest zbyt wcześnie, by określić przyczyny tragicznego pożaru. Sprawę badają policja i prokuratura.


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama