Reklama

Reklama

Wielkopolska: Nielegalne składowiska odpadów chemicznych. Mieszano je z obornikiem

Policjanci zatrzymali dwóch podejrzanych o nielegalne składowanie i transportowanie odpadów chemicznych. Śledztwo zaczęło się od informacji o składowisku na terenie gminy Kaźmierz. W trakcie dochodzenia funkcjonariusze znaleźli także odpady na terenie gminy Opalenica.

W poniedziałek policjanci otrzymali zgłoszenie od Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska o składowisku niebezpiecznych odpadów na terenie gminy Kaźmierz. Na miejscu, na terenie jednego z byłych gospodarstw znajdowało się kilkadziesiąt pojemników z tworzywa sztucznego oraz beczek wypełnionych płynnymi substancjami. Wstępnie ustalono, że mogły to być pochodne m.in. lakierów i farb - informuje Komenda Powiatowa Policji w Szamotułach.

Chował się w szafie

Funkcjonariusze następnego dnia zatrzymali właściciela terenu, 45-letniego mieszkańca gminy Kaźmierz. Gdy przyjechali do jego domu, 45-latek próbował ukryć się w szafie. Okazało się, że mężczyzna najprawdopodobniej mieszał część substancji z obornikiem.

Reklama

W międzyczasie policjanci dotarli do kolejnej osoby podejrzanej o udział w procederze. Był to 32-letni mieszkaniec gminy Opalenica. Mężczyzna został zatrzymany w środę. W miejscu jego zameldowania znaleziono kolejne nielegalne składowisko odpadów chemicznych - kilkadziesiąt pojemników z podobnymi płynnymi substancjami.

W czwartek mężczyźni usłyszeli zarzuty za nieodpowiednie składowanie i transport odpadów. Prokurator zadecydował o zastosowaniu wobec nich dozoru policyjnego. Grozi im do 5 lat więzienia.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy