Reklama

Reklama

Weekend w Poznaniu "za pół ceny"

Akcję promocyjną "Poznań za pół ceny! Nie do wiary!" organizuje 24 i 25 maja poznański magistrat i lokalna organizacja turystyczna.

Turyści zwiedzą miasto, posilą się i prześpią za darmo lub z dużym rabatem. Noclegi w niektórych miejskich hotelach będą dostępne już od kilkudziesięciu złotych za osobę. Za pół ceny przez cały weekend będzie można zjeść w wybranych restauracjach przy Starym Rynku.

Reklama

- W tej chwili do naszej akcji włączyło się już ponad 30 podmiotów w tym 10 hoteli i 10 restauracji. MPK za połowę ceny zawiezie chętnych z Poznania do Kórnika na Dni Białej Damy. Za połowę ceny do siebie zaproszą poznańska Palmiarnia, zoo i muzea - powiedział w poniedziałek Jan Mazurczak dyrektor Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej - organizator przedsięwzięcia. Organizatorzy akcji przygotowują też darmowe wycieczki po Poznaniu.

- Pokażemy jakie sekrety skrywa Ostrów Tumski ? miejsce, gdzie zaczęła się historia Polski. Odkryjemy nieznane miejsca na poznańskim Starym Rynku. Wszystkich chętnych wprowadzimy do zamkniętych komnat w poznańskim Zamku. Po raz pierwszy przewodnicy poznańscy wejdą także do Starego Browaru w Poznaniu - poinformował Rafał Łopka z poznańskiego urzędu miasta. Akcja promowana jest na 80 billboardach w całej Polsce. Stworzona została też strona internetowa w angielskiej i niemieckiej wersji językowej.

- Akcję przygotowaliśmy z myślą o turystach z całej Polski, wśród których pokutuje opinia, że Poznań to miasto drogie. Liczymy też na samych mieszkańców Poznania - chcielibyśmy, by poznali własne miasto. Trzecia grupa jaką chcemy zainteresować to turyści zagraniczni. Liczymy przede wszystkim na turystów z Berlina - powiedział Mazurczak. Aby skorzystać z ulgi turyści powinni powoływać się na hasło "Poznań za pół ceny" podczas dokonywania rezerwacji w hotelu. W trakcie weekendu przepustką do tańszych cen będą specjalne ulotki przygotowane przez Poznańską Lokalną Organizację Turystyczną.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama