Reklama

Wąż kalifornijski w Poznaniu. Kobieta znalazła go w swojej łazience

Strach musiał zajrzeć w oczy mieszkanki Poznania. Kobieta znalazła w swojej łazience królewskiego węża kalifornijskiego. Musieli interweniować strażnicy miejscy, którzy zabezpieczyli gada.

Niecodzienny widok zastała w swojej łazience pewna poznanianka. Zauważyła długiego gada - okazało się, że to królewski wąż kalifornijski. Na miejsce przyjechali strażnicy miejscy z Poznania.

Wąż kalifornijski w łazience. "Kobiecie nie było do śmiechu"

Służby udostępniły nagranie z wężem w roli głównej. Gad miał brunatną barwę i poprzeczne pasy. "'W moim bucie jest wąż' - jak mawiał pewien bohater z kreskówki. Tym razem wąż był, ale w łazience. Kobiecie, która zgłosiła interwencję nie było do śmiechu. Strażnicy odłowili gada, który okazał się kalifornijskim wężem królewskim" - napisano na Facebooku.

Reklama

"To łagodny i ciekawski wąż, lubiący obecność człowieka. Mimo wszystko napędził stracha" - poinformowała poznańska straż miejska. Potwierdzono, że gad został przekazany "pod właściwą opiekę".

Królewski wąż kalifornijski występuje naturalnie w Ameryce Północnej - na południu Stanów Zjednoczonych oraz w Meksyku. Ten gatunek stał się popularny także w innych krajach. W Polsce węża kalifornijskiego można kupić np. na aukcjach internetowych. Gad ma od 90 do 200 cm długości i uchodzi za gatunek niegroźny. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Poznań | wąż kalifornijski | wąż w łazience

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy