Reklama

Reklama

Wandale zniszczyli tablicę upamiętniająca Pawła Adamowicza

Nieznani sprawcy zniszczyli znajdującą się w Ostrowie Wielkopolskim tablicę upamiętniająco byłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Obok niej namalowali sprayem krzyż celtycki i pozostawili list z wulgarną treścią oraz pytaniem do prezydent Beaty Klimek "gdzie jest pomnik żołnierzy wyklętych?".

Zniszczono tablicę upamiętniającą prezydenta Gdańska śp. Pawła Adamowicza, która znajduje się na ścianie Centrum Aktywności Lokalnej w Ostrowie Wielkopolskim. Obok zostawiono wulgarny list do prezydent Ostrowa Wielkopolskiego - poinformowała rzecznik prasowy ostrowskiej policji mł. asp. Małgorzata Michaś.

List z wulgaryzmami

Do zdarzenia doszło w nocy przy al. Powstańców Wielkopolskich w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie znajduje się miejskie Centrum Aktywności Lokalnej. Tam na ścianie budynku 27 maja 2020 roku, z okazji 30. rocznicy pierwszych demokratycznych wyborów samorządowych do rad gmin, odsłonięto tablicę, upamiętniającą tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska.

Reklama

Nieznani sprawcy rozbili szybę przy tablicy. Obok pozostawili namalowany sprayem krzyż celtycki i list z wulgarną treścią oraz pytaniem do prezydent Beaty Klimek "gdzie jest pomnik żołnierzy wyklętych?".

Policja zabezpieczyła wszystkie ślady z miejsca zdarzenia i nagrania z monitoringu. Śledztwo prowadzone jest pod kątem nawoływania do faszyzmu i propagowania nienawiści.

- Jednocześnie zwracamy się z prośbą do świadków zdarzenia o kontakt z policją - zaapelowała rzecznik policji.

"Nie ma na to mojej zgody"

- Skierowano do mnie słowa wulgarne i pełne nienawiści. Zamiast rozmawiać ze sobą w poszanowaniu prawa do różnych opinii to wprowadzamy do życia publicznego takie oto treści faszyzujące, pełne mowy nienawiści, które są w Polsce zakazane - powiedziała prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek. Jak dodała, na taki wandalizm nie będzie jej zgody.

Beata Klimek poinformowała, że tablice upamiętniające Żołnierzy Wyklętych znajdują się w Ostrowie Wielkopolskim na ścianie kościoła pw. Św. Antoniego Paderewskiego, na budynkach przy ul. Sienkiewicza1 i 9.


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy