Reklama

Reklama

Ukrainiec dźgnął partnerkę 20 razy nożem. Jest ruch śledczych

Do Sądu Okręgowego w Kaliszu trafił akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, który zabił swoją partnerkę z zazdrości – powiedział rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler. Oskarżony na proces oczekuje w areszcie. Grozi mu dożywocie.

Tragedia rozegrała się 5 marca w wielkopolskim Krotoszynie w jednym z domów zamieszkiwanych przez Ukraińców.

W sobotę przed południem właściciel nieruchomości poinformował policję, że po kłótni nie żyje 49-letni kobieta, a jej 57-letni partner uciekł. Komendant policji ogłosił alarm dla całej jednostki w celu odnalezienia mężczyzny.

Mężczyzna zadał 20 ciosów nożem

W wyniku poszukiwań godzinę później znaleziono podejrzanego po drugiej stronie lasu sąsiadującego z domem. Ukrainiec miał zakrwawione ręce. Uciekając, wziął ze sobą torbę i paszport. Na miejscu zdarzenia zabezpieczono ślady i nóż. 

Reklama

- W śledztwie ustalono, że bezpośrednim motywem postępowania oskarżonego była zazdrość na tle zaprzestania związku pokrzywdzonej ze sprawcą. Z tą okolicznością nie chciał pogodzić 57-latek. Mężczyzna, po powrocie z pracy, poszedł do pokoju 49-latki pod pretekstem odebrania telefonu z Ukrainy. Kiedy kobieta wyszła, doszło do sprzeczki, szarpaniny a następnie zadał kobiecie 20 ciosów nożem o długości 12 cm w klatkę piersiową - powiedział prokurator Maciej Meler.

Badania przeprowadzone przez biegłych sądowych w ramach postępowania wykazały, że podczas zdarzenia mężczyzna miał zachowaną pełną poczytalność. Oskarżony na proces oczekuje w areszcie, grozi mu dożywocie. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama