Reklama

Tuliszków: Dramatyczne odkrycie. Zwłoki dwóch mężczyzn w samochodzie

W Tuliszkowie (woj. wielkopolskie) w niedzielę nad ranem dokonano tragicznego odkrycia. W samochodzie znaleziono zwłoki dwóch mężczyzn - 21- i 24-latka. Prawdopodobną przyczyną śmierci było zaczadzenie. Strażacy, którzy przybyli na miejsce sprawdzili, czy przy włączonym silniku do wnętrza kabiny dostaje się tlenek węgla. Oficer PSP w Turku st. kpt. Krzysztof Gruszczyński stwierdził, że "dawka była śmiertelna".

W Tuliszkowie (woj. wielkopolskie) w niedzielę ok 4:30 nad ranem dokonano tragicznego odkrycia. W samochodzie zaparkowanym przed lokalem gastronomicznym znaleziono ciała dwóch mężczyzn w wieku 21 i 24 lat. 

Jak podaje portal iturek.net, byli to mieszkańcy powiatu kaliskiego, którzy udali się na imprezę koleżanki z okazji 18 urodzin. "Po zakończonej imprezie w samochodzie czekali na kierowcę, który miał zabrać ich do domu" - zaznaczono. Niestety, po jakimś czasie młodzi mężczyźni zostali znalezieni martwi. 

Prawdopodobną przyczyną śmierci 21- oraz 24-latka było zaczadzenie. 

Reklama

Tuliszków: Ciała dwóch mężczyzn znalezione w samochodzie

- Obecnie trwają czynności wyjaśniające prowadzone pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Turku. Więcej informacji będzie udzielała prokuratura - zaznaczyła asp. sztab. Dorota Grzelka z Komendy Powiatowej Policji w Turku. 

Strażacy zostali wezwanie na miejsce po godz. 7. W związku z tym, że przypuszcza się, że doszło do zaczadzenia, służby sprawdziły szczelność instalacji. - Nasze działania polegały na tym, żeby wykonać test sprawdzający czy przy włączonym silniku samochodu do wnętrza kabiny będzie przedostawał się tlenek węgla - powiedział oficer PSP w Turku st. kpt. Krzysztof Gruszczyński.

Jak zaznaczył, po około 20 minutach "stężenie wynosiło około 2000 ppm. To sporo, można powiedzieć, że to jest już taka dawka śmiertelna". 

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Tuliszków | zwłoki

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy