Reklama

Reklama

Trzy szpitale odmówiły przyjęcia 28-latki w 17. tygodniu ciąży. Kobieta zmarła

Lekarze z Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia przez osiem godzin walczyli o życie 28-letniej pacjentki, która była w 17. tygodniu ciąży. Kobieta zmarła. Szpitale z Ostrowa Wielkopolskiego, Kalisza i Poznania odmawiały jej przyjęcia - wynika z oświadczenia OCZ, zamieszczonego na stronie szpitala i powiatu ostrzeszowskiego.

Prokuratura Rejonowa w Ostrowie Wielkopolskim wszczęła śledztwo w sprawie śmierci 28-letniej kobiety, która była w 17. tygodniu ciąży.

Do szpitala z silnymi dusznościami

Do zdarzenia doszło 3 sierpnia w wielkopolskim Ostrzeszowie.

28-latka poczuła się źle i z silnymi objawami duszności trafiła do szpitala w Ostrzeszowie na oddział ginekologiczny, gdzie jej stan ulegał pogorszeniu.

"Z uwagi na jej ciężki stan lekarze z Ostrzeszowa podjęli decyzję o przetransportowaniu ciężarnej do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim na intensywną terapię" - poinformował rzecznik prasowy ostrowskiego szpitala dr Adam Stangret.

Reklama

Stan zdrowia kobiety pogorszył się pod koniec transportu na podjeździe do szpitala, gdzie zmarła.

Komunikat Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia

W związku z pojawiającymi się komentarzami dotyczącymi śmierci pacjentki w ciąży, Ostrzeszowskie Centrum Zdrowia wydało komunikat w sprawie.

Wynika z niego, że po przeprowadzonych badaniach stwierdzono niewydolność wielonarządową oraz niewydolność oddechową. Pacjentkę podłączono do respiratora i przekazano do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim.

Prezes Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia Marek Nowiński pod oświadczeniem zamieścił dodatkową informację.

Poinformował, że walka o życie pacjentki trwała przez ok. osiem godzin. W tym czasie kontaktowano się z oddziałem położniczo-ginekologicznym w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie odmówiono przyjęcia. Podobnie było w Szpitalu Wojewódzkim w Kaliszu.

"Następnie szpital przy ul. Polnej w Poznaniu odmówił przyjęcia ze względu na brak miejsc i niemożność wykonania pełnej diagnostyki oraz brak wyniku badań w kierunku infekcji Sars Cov-2. Szpital w Ostrowie Wielkopolskim najpierw zgodził się na przyjęcie pacjentki na OIOM, a następnie odmówił" - poinformował prezes.

LPR nie mogło lecieć, odmówiono karetki systemowej

Zgodę na przyjęcie ciężarnej pacjentki wyraził dopiero szpital im. Strusia w Poznaniu przy ul. Szwajcarskiej.

"Ze względu na ciężki stan, zlecono przetransportowanie jej Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym, ale okazało się to niemożliwe ze względu na warunki atmosferyczne" - wyjaśnił prezes.

Marek Nowiński dodał, że w związku z zaistniałą sytuacją zabiegano o uzyskanie zgody na transport kobiety do Poznania karetką systemową, ale także odmówiono.

Ostatecznie uzyskano zgodę na transport karetką szpitalną z Kalisza na OIOM, ale do Ostrowa Wielkopolskiego.

"Dyrekcja i personel medyczny Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia wyrażają głębokie ubolewanie z powodu zaistniałej sytuacji" - zakończył treść komunikatu prezes OCZ Marek Nowiński.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy