Reklama

Reklama

Tragiczny wypadek na quadzie. Ojciec 5-latka skazany

Jest wyrok w sprawie wypadku na quadzie, w którym zginął 5-letni chłopiec. Do tragedii doszło w czerwcu w Dźwiersznie Małym w woj. wielkopolskim. Sąd w Złotowie skazał ojca 5-latka na dziesięć miesięcy więzienia w zawieszeniu na trzy lata.

Postępowanie prokuratorskie potwierdziło wersję przedstawioną przez rodziców dzieci. Chłopcy wzięli kluczyki samowolnie, kiedy ich ojcowie zajmowali się drewnem, a matki innymi pracami domowymi. Quadem kierował 10-latek, ale jego młodszy kuzyn siedział z przodu.

Kiedy czterokołowiec, jakieś 4 metry od domu, uderzył w drzewo, pięciolatek doznał poważnych obrażeń, przede wszystkim głowy. Rodzice wezwali pomoc natychmiast, ale jeszcze przed przyjazdem karetki zdecydowali, że sami zawiozą chłopców do szpitala.

Tam lekarz stwierdził zgon 5-latka. Jego starszy kuzyn wyszedł ze szpitala po kilku dniach. Sąd uznał, że winę za wypadek ponosi ojciec 5-latka, który nie zabezpieczył należycie dostępu do kluczyków i do samego pojazdu.

Quad na którym doszło do wypadku, ojciec pięciolatka kupił zaledwie kilka dni wcześniej. Biegły nie stwierdził wad technicznych pojazdu. Chłopcy jechali bez kasków.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy