Reklama

Reklama

Tragedia na podpoznańskiej budowie

Na budowie w Swarzędzu-Jasinie zawalił się strop budowanej hali magazynowej. Jeden z pracowników, zatrudniony na budowie, zginął na miejscu. Inny z robotników został z poważnymi obrażeniami odwieziony do szpitala. Na pracowników z wysokości około 5 metrów zawaliła się konstrukcja z płyt kanałowych.

Do zdarzenia doszło tuż przed godz. 13 w Swarzędzu -Jasinie. Na terenie budowy znajdującym się przy trasie Poznań - Warszawa zawalił się strop betonowy. Jak informuje Zbigniew Paszkiewicz, rzecznik Komendy Miejskiej Policji, konstrukcja stropu wykonanana jest z płyt kanałowych. Na razie nie znana jest tożsamość zmarłego robotnika, nie wiadomo też jak ciężki jest stan rannego. Na miejscu katastrofy pracują policyjni technicy. - Będziemy m.in. ustalać czy pracownicy byli zatrudnieni legalnie i czy na placu budowy zachowano zasady BHP - powiedział nam Paszkiewicz.

Reklama

25 lipca 2006 w pobliżu stadionu lekkoatletycznego Olimpii Poznań zawaliła się ściana budynku magazynowego. Zginął wtedy emerytowany pracownik klubu, od 50 lat związany z klubem.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje