Reklama

Szamotuły: Lekarze dostali groźby śmierci. Jest zawiadomienie do prokuratury

Po czasowym przekształceniu szpitala w Szamotułach (woj. wielkopolskie) w jednostkę covidową, tamtejsi lekarze otrzymują groźby i wyzwiska w sieci. Dyrektor placówki zawiadomił prokuraturę.

Szpital podał w komunikacie prasowym, że internauci "wyzywają medyków od zwyrodnialców, podają nieprawdziwe informacje, jeszcze inni używają wobec personelu wyłącznie wulgaryzmów".

Podkreślono, że dzieje się tak mimo tego, że około 70-75 proc. leczonych na COVID-19 w szamotulskiej lecznicy to mieszkańcy powiatu.

Zawiadomienie

Dyrektor SP ZOZ w Szamotułach Remigiusz Pawelczak poinformował w środę, że złożył w prokuraturze wniosek o objęcie ściganiem z urzędu czynu polegającego na znieważaniu innej osoby za pomocą środków masowego komunikowania. Za taki czyn grozi do roku więzienia.

Reklama

Protest dyrektora szpitala

- Protestuję przeciw poniżaniu ciężko pracujących ludzi. Medycy z poświęceniem walczą z epidemią o zdrowie i życie innych. Sami ryzykują zarażeniem, także swoich rodzin. Są od roku permanentnie przemęczeni i zestresowani. W zamian dowiadują się, że są pederastami i że trzeba ich rozstrzelać. To nie do zaakceptowania – powiedział Pawelczak.

Dodał, że szpital ma opracowany program powrotu do normalnego funkcjonowania.

- Zachorowań na COVID-19 jest mniej. Spodziewamy się, że niedługo będziemy – po kolei – uruchamiać oddziały szpitalne. Chcemy zacząć od szpitalnego oddziału ratunkowego – podał. Remigiusz Pawelczak podkreślił też, że wszystkie poradnie i pracownie cały czas przyjmują pacjentów.

Rozlicz pit online już teraz lub pobierz darmowy program

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy