Reklama

Reklama

Stara Tuchorza: Ogromny pożar pieczarkarni. W podziemnym zbiorniku 20 tys. litrów paliwa

28 jednostek straży walczyło z pożarem, który wybuchł w pieczarkarni w miejscowości Stara Tuchorza (pow. wolsztyński, woj. wielkopolskie). Ogień objął m.in. dystrybutor oleju napędowego i jedną halę produkcyjno-magazynową. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Oficer dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Wolsztynie powiedział, że zgłoszenie o pożarze w zakładzie produkującym pieczarki w Starej Tuchorzy służby otrzymały przed godz. 14. Jak opisał, ogień objął m.in. rozszczelniony dystrybutor oleju napędowego. Dodał, że w podziemnym zbiorniku znajduje się 20 tys. litrów paliwa.

- Wskutek tego pożaru objęta została hala produkcyjno-magazynowa o powierzchni 3 tys. m kw. Trwają działania w natarciu w celu ugaszenia jej. Niestety zwarta zabudowa nie ułatwia nam zadania. W bliskiej odległości znajduje się hala o powierzchni 5 tys. m kw. - opisywał dyżurny.

Reklama

Lokalny serwis: Słychać wybuchy

Dodał, że niedaleko miejsca pożaru znajduje się też pomieszczenie, w którym zmagazynowane były m.in. amoniak i acetylen, ale strażacy nie dopuścili, by objął je ogień.

Na miejscu działało 28 jednostek straży pożarnej m.in. z powiatu wolsztyńskiego, leszczyńskiego i nowotomyskiego.

Serwis Wolsztyn112 informuje na Facebooku, że w całej okolicy słychać było wybuchy dochodzące z pieczarkarni. Komentujący wpis mieszkańcy potwierdzają doniesienia. Po godzinie 20:30 strażacy poinformowali, że pożar udało się opanować. - Pożar nie rozprzestrzenia się. W tym momencie trwają prace rozbiórkowe konstrukcji hali i pomieszczeń przyległych, by wyeliminować ewentualne ukryte pożary - przekazano. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy