Reklama

Reklama

Śmiertelny wypadek w Poznaniu. Zginęły dwie osoby

We wtorek w nocy na ul. Bolesława Krzywoustego w Poznaniu doszło do zderzenia samochodu osobowego i taksówki. Zginęły dwie osoby: 16-latek bez uprawnień do prowadzenia pojazdów i 21-letni taksówkarz. - Do wypadku doszło w wyniku znacznego przekroczenia prędkości jednego z kierowców - dowiedziała się Interia. Z powodu wielogodzinnych prac policji i straży pożarnej nitka tzw. trasy katowickiej w kierunku centrum miasta była zablokowana.

Jak dowiedziała się Interia do wypadku doszło z powodu "znacznego przekroczenia prędkości".  - Kierowca audi miał z dużą prędkością uderzyć w taksówkę skodę stojącą w zatoczce - poinformowała policja. 

Poznań. 16-latek i 21-letni taksówkarz ofiarami nocnego wypadku

Rzecznik prasowy wielkopolskiej policji mł. insp. Andrzej Borowiak przekazał później, że audi A6 kierował pochodzący z powiatu średzkiego 16-latek, który nie miał uprawnień do prowadzenia pojazdów, a w skodzie przebywał 21-letni taksówkarz. Policjanci podejrzewają, że nastolatek mógł zabrać auto komuś z rodziny.

Jak podkreślił Borowiak policjanci dysponują zapisem z monitoringu, który pomoże w ustaleniu dokładnych okoliczności wypadku.

Reklama

- Na pewno uderzenie było potężne, bo taksówkę z tej zatoki wyrzuciło na kilkadziesiąt metrów - dodał policjant. Borowiak wskazał, że ślady uderzenia były widoczne na obszarze przydrożnej zatoki, a nie pasie ruchu ul. Krzywoustego.

Wcześniej we wtorek, dyżurny wielkopolskiej PSP przekazał, że do wypadku doszło około godz. 3.30 na nitce ul. B. Krzywoustego prowadzącej do centrum miasta na wysokości stacji benzynowej przy ul. Bobrzańskiej. Jak wskazał, w taksówkę uderzyło osobowe audi. W wypadku zginęły dwie osoby. Droga w kierunku centrum Poznania jest zablokowana. Na miejscu pracowały dwa zastępy strażaków.

Jeden z kierowców był reanimowany, ale nie udało się go uratować. Drugi zginął na miejscu - informował portal epoznań.pl, powołując się na wielkopolską policję.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy