Reklama

Reklama

Śmierć Ukraińca porzuconego w lesie​. Grażyna F. zatrzymana

Grażyna F., która w styczniu została prawomocnie skazana na karę roku i 10 mies. więzienia i nie stawiła się do odbycia kary, została zatrzymana. Kobieta trafi do zakładu karnego w sprawie śmierci ukraińskiego pracownika porzuconego w lesie.

Rzecznik prasowy wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak powiedział w środę, że po tym, jak Grażyna F. nie stawiła się do odbycia kary, wydano za nią list gończy. W środę przed południem kobieta została zatrzymana w mieszkaniu innej osoby na terenie Poznania. Jeszcze w środę ma zostać osadzona w zakładzie karnym.

Wasyl C. zasłabł w połowie czerwca 2019 roku podczas pracy w zakładzie stolarskim w okolicach Nowego Tomyśla w Wielkopolsce. Pracujący tam inni obywatele Ukrainy poprosili kierowniczkę zakładu o wezwanie pogotowia, ale ta odmówiła, zakazała też im wzywania pomocy.

Reklama

Gdy mężczyzna przestał dawać oznaki życia, kierowniczka nakazała zakończenie pracy, zamknęła zakład, po czym pojechała wynająć samochód. Z pomocą innej osoby załadowała zwłoki, pojechała na teren powiatu wągrowieckiego i porzuciła ciało w lesie. Odnalazł je leśniczy niedaleko Skoków - ok. 120 kilometrów od Nowego Tomyśla. Sekcja wykazała, że mężczyzna zmarł na skutek niewydolności oddechowo-krążeniowej.

W maju ubiegłego roku Sąd Rejonowy w Nowym Tomyślu uznał kobietę winną nieudzielenia pomocy pracownikowi. W styczniu 2021 r. Sąd Okręgowy w Poznaniu wydał prawomocny wyrok w tej sprawie. Grażyna F. została skazana na karę roku i 10 miesięcy więzienia, sąd wydłużył także do 12 lat nałożony na nią zakaz zajmowania stanowisk związanych z zatrudnieniem pracowników. 

Nie czekaj do ostatniej chwili, pobierz za darmo program PIT 2020 lub rozlicz się online już teraz!


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy