Reklama

Reklama

Skoki: 26-latek miał zgwałcić biegaczkę i usiłować zgwałcić 16-latkę tego samego dnia

26-letni mężczyzna usłyszał dwa zarzuty w związku z wydarzeniami w Skokach w województwie wielkopolskim. Oskarżony miał w piątkowy wieczór zgwałcić 33-letnią biegaczkę, a następnie, jeszcze tego samego dnia, usiłować zgwałcić 16-latkę.

Jak poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Łukasz Wawrzyniak, mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Prokuratura wystąpiła o tymczasowy areszt.

- Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty: usiłowania zgwałcenia 16-latki oraz zgwałcenia 33-latki, to w związku z tym drugim czynem wszczęto poszukiwania. Podejrzany przyznał się, złożył wyjaśnienia, opisał przebieg tych zdarzeń przed policją, przed prokuratorem, jak i w trakcie eksperymentu procesowego - podał rzecznik.

Prok. Wawrzyniak podał, że atak na 16-latkę miał miejsce również 19 lutego w Skokach. Policjantom udało się ustalić okoliczności tego zdarzenia na podstawie nagrań monitoringu, dotarli też do świadka.

Reklama

Ze względu na charakter zarzutów prokuratura nie udziela obecnie szerszych informacji odnośnie sprawy.

Mężczyzna został zatrzymany w sobotę po godz. 21, na jednej z ulic w Skokach, po 24 godzinach obławy. W piątek wieczorem policja otrzymała zgłoszenie o zgwałceniu kobiety, która uprawiała jogging niedaleko tamtejszego cmentarza.

Zatrzymany nie stawiał oporu. Policja podała w weekend, że nie był on wcześniej karany za przestępstwa o podobnym charakterze. Zgodnie z kodeksem karnym sprawcy gwałtu grozi od dwóch do 12 lat więzienia.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama