Reklama

Reklama

RMF: Policjant śmiertelnie postrzelił się na służbie. Prokuratura prowadzi śledztwo

Pod kątem namowy i pomocy w samobójstwie toczy się śledztwo w sprawie śmierci policjanta z Koła w Wielkopolsce - ustalił reporter RMF FM. Mężczyzna postrzelił się pod koniec maja, chwilę przed zdaniem służby.

Śledczy otrzymali już wszystkie opinie biegłych, dotyczące zgonu 33-letniego funkcjonariusza. Przesłuchali też kilkudziesięciu świadków - w tym członków jego rodziny oraz policjantów z kolskiej komendy.

Śledztwo w tej sprawie przejęła niedawno Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze. Prokuratorzy zmienili kwalifikację sprawy i prowadzone przez nich obecnie śledztwo toczy się właśnie pod kątem namowy do samobójstwa i pomocy w samobójstwie oraz pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci.

Dotychczas nikt nie usłyszał zarzutów. Śledczy badają też opisywane już wcześniej przez reportera RMF FM Mateusza Chłystuna wątki niewłaściwego traktowania policjanta i wywierania na niego nacisku przez przełożonych.

Reklama

Tragedia na komendzie w Kole

W maju śmiertelnie postrzelił się policjant z wydziału prewencji KPP w Kole w Wielkopolsce. Funkcjonariusz miał wcześniej wielokrotnie sygnalizować swoim bezpośrednim przełożonym i kolegom presję i niewłaściwe traktowanie go przez kierownictwo wydziału, w którym służył. 33-latek służy w policji od około 10 lat. W ostatnim czasie pracował w wydziale prewencji i był dzielnicowym.

Po tragedii większość jego kolegów dzielnicowych przeszła na zwolnienia lekarskie. Kierownictwo komendy twierdzi tymczasem, że nie otrzymywało żadnych niepokojących sygnałów od funkcjonariuszy.

Mateusz Chłystun

Opracowanie: Sara Bounaoui

Więcej na RMF24.pl

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama