Reklama

Reklama

RMF: Bakterie w wodzie w kilku miejscowościach w Wielkopolsce

Nawet kilka dni może potrwać odkażanie sieci wodociągowej w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim w Wielkopolsce. Do ujęcia wody w Siedlisku dostały się bakterie.

W kilku miejscowościach w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim w Wielkopolsce woda nie nadaje się do użycia. Chodzi o Siedlisko, Biernatowo, Przyłęki, Rychlik i Górnicę. Tam wody nie można pić nawet po przegotowaniu, nie można jej też używać do kąpieli, mycia naczyń, prania czy przygotowywania potraw.

Nieco lepiej jest w okolicach Czarnkowa. W kilku miejscowościach sanepid dopuszcza spożywanie wody z sieci wodociągowej, ale wyłącznie po jej przegotowaniu, przy czym nie zaleca podawania jej dzieciom.

Na zlecenie inspekcji sanitarnej rozpoczęło się już chlorowanie wody dostarczanej mieszkańcom. Zanim jednak będzie nadawała się do spożycia, musi minąć przynajmniej kilka dni.

Reklama

Mateusz Chłystun

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy