Reklama

Reklama

Rasistowski atak w Poznaniu. Policja opublikowała wizerunek sprawcy

Policja bada sprawę znieważenia na tle rasistowskim, do którego doszło we wtorek w poznańskim tramwaju. W czwartek funkcjonariusze opublikowali wizerunek osoby odpowiedzialnej za to przestępstwo.

Zdarzenie miało miejsce we wtorek wieczorem w centrum miasta. Do tramwaju wsiadła kobieta w chuście na głowie oraz jej partner - obcokrajowiec o ciemnej karnacji.

Reklama

W pewnym momencie do pary podeszło dwóch mężczyzn, którzy w wulgarny sposób nakazali obojgu pasażerom opuścić pojazd. Interweniował motorniczy tramwaju, który wyprosił dwie agresywne osoby. Jeden z napastników, wysiadając, miał opluć obcokrajowca.

Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez jednego z pasażerów. Funkcjonariusze po analizie nagrania uznali, że mogło dojść do popełnienia przestępstwa z nienawiści.

W związku z tą sprawą, funkcjonariusze prowadzący sprawę opublikowali na stronie internetowej poznańskiej policji wizerunek sprawcy. Funkcjonariusze proszą też osoby poszkodowane, oraz świadków zdarzenia, aby jak najszybciej zgłosiły się na policję.

Więcej informacji na stronie stronie internetowej poznańskiej policji.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje