Reklama

Reklama

Pyton królewski w hotelowej łazience w Poznaniu

Poznańscy strażnicy miejscy odłowili pytona królewskiego znalezionego w hotelowej toalecie. Do tej pory nie wiadomo, jak wąż znalazł się w pomieszczeniu.

Rzecznik prasowy poznańskiej straży miejskiej Przemysław Piwecki powiedział we wtorek (6 października), że zgłoszenie o gadzie w hotelowej toalecie otrzymano w sobotni wieczór (3 października). 

- Cała akcja poszła bardzo sprawnie. Koledzy, którzy pojechali na tę interwencję, byli wcześniej na specjalistycznym szkoleniu z wyłapywania małych, drobnych zwierząt, także gadów - powiedział.

Jak dodał, do tej pory nie wiadomo, skąd pyton wziął się w hotelowej toalecie. - Wąż został przekazany Straży Ochrony Zwierząt - przekazał Piwecki.

Reklama

Pyton królewski jest jednym z mniejszych przedstawicieli rodziny pytonów. Często jest hodowany w terrariach głównie ze względu na ciekawe ubarwienie, stosunkowo niewielkie rozmiary, względną łatwość hodowli. 

W naturze pytony królewskie występują w Afryce Zachodniej i Środkowej, od Senegalu i Sierra Leone po południowo-wschodni Sudan i północno-zachodnią Ugandę.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy