Reklama

Reklama

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie 21-latka postrzelonego przez policjanta

Jak poinformowała w piątek Prokuratura Okręgowa w Koninie, w sprawie śmierci 21-latka, który zginął w czwartek w wyniku policyjnego postrzału, zostało wszczęte śledztwo. Śledczy mają sprawdzić między innymi, czy funkcjonariusz policji nie przekroczył uprawnień.

Postępowanie dotyczy nieumyślnego nadużycia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego i nieumyślnego spowodowania śmierci.

W czwartek przed południem na jednym z konińskich osiedli patrol policji próbował wylegitymować 21-latka i dwóch 15-latków. Najstarszy mężczyzna zaczął uciekać. Według informacji policji 21-latek nie reagował na wezwania do zatrzymania. Goniący go funkcjonariusz użył broni, policja utrzymuje, że był do tego zmuszony. Postrzelony 21-latek zmarł.

Wszczęto śledztwo

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Koninie prok. Aleksandra Marańda poinformowała w piątek, że w związku z tym zdarzeniem wszczęte zostało śledztwo.

Reklama

"Wszczęte dziś postępowanie prowadzone jest w sprawie nieumyślnego przekroczenia uprawnień, skutkujących wyrządzeniem istotnej szkody w interesie prywatnym, w trakcie wykonywania wobec ustalonej osoby czynności służbowych poprzez użycie wobec niej, w trakcie pościgu, służbowej broni palnej. W następstwie tego doszło do nieumyślnego spowodowania śmierci tej osoby" - podała rzeczniczka.

W piątek przewidziana jest sekcja zwłok 21-latka. Funkcjonariusz policji nie został na razie przesłuchany ze względu na stan zdrowia.

Biały proszek i nożyczki

Przy ciele mężczyzny znaleziono w czwartek nożyczki i woreczek foliowy z białym proszkiem. Nie wiadomo, czy 21-latek zaatakował goniącego go policjanta nożyczkami, bądź groził mu nimi. Na razie nie wiadomo też, jaką substancję miał przy sobie mężczyzna.

Konińska prokuratura zwraca się z prośbą o kontakt do wszystkich osób, które były świadkami zdarzenia, mają istotne informacje na temat jego przebiegu.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama