Reklama

Reklama

Próbował wyłudzić siedem milionów złotych

Mężczyznę, który podszywając się m.in. pod komornika sądowego i syndyka masy upadłościowej próbował wyłudzić od osób, urzędów i instytucji łącznie ponad 7 milionów złotych, zatrzymali wielkopolscy policjanci.

Mężczyzna usłyszał w sumie 13 zarzutów usiłowania oszustwa i został aresztowany na trzy miesiące. Jak poinformowała Iwona Liszczyńska z biura prasowego wielkopolskiej policji, najpierw wielkopolscy funkcjonariusze ustalili, że 35-latek z Poznania próbował wyłudzić ponad 400 tys. zł.

Reklama

- Mężczyzna sfałszował wyrok sądowy - nakaz zapłaty pieniędzy i przesłał go do istniejącego komornika, aby ten przeprowadził egzekucję fałszywej wierzytelności. Wyszło jednak na jaw, że wyrok jest fałszywy, a wskazana na nim prywatna firma nigdy nie zalegała z żadnymi płatnościami - powiedziała Liszczyńska.

Policjanci zaczęli badać, czy mężczyzna mógł mieć na swoim koncie podobne oszustwa.

- Jak się okazało, mężczyzna działał od 2008 roku na terenie całej Polski. Podszywał się m.in. pod komornika sądowego, przedstawiciela spółdzielni mieszkaniowej, radcę prawnego oraz syndyka masy upadłościowej. Jako ten ostatni ogłosił fikcyjny przetarg na sprzedaż maszyn po upadłym przedsiębiorstwie, po to, by wyłudzać pieniądze w postaci wadium - powiedziała.

Policja ustaliła, że mężczyzna w trakcie swojej działalności wielokrotnie zmieniał wygląd; zapuszczał brodę, wąsy, zakładał okulary, zmieniał ubiór i uczesanie, co sprawiało, że świadkowie nie potrafili go rozpoznać, a podawane przez nich rysopisy bardzo różniły się od siebie.

35-latkowi grozi do ośmiu lat więzienia.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy