Reklama

Reklama

Poznań: Znaleziono martwego nietoperza, który wcześniej pokąsał człowieka

Jak zawiadomił w środę poznański magistrat w parku Wilsona w Poznaniu znaleziono martwego nietoperza, który wcześniej pokąsał człowieka. Zwierzę chorowało na wściekliznę. Mieszkańcy są proszeni o zachowanie ostrożności i stosowanie się do wytycznych powiatowego lekarza weterynarii.

Jak poinformował w środę poznański urząd miasta, martwego nietoperza, który wcześniej pokąsał człowieka, znaleziono w poznańskim parku Wilsona.

"Po dokonaniu badań okazało się, że zwierzę chorowało na wściekliznę. Mieszkańcom zaleca się zachowanie ostrożności i stosowanie się do wytycznych powiatowego lekarza weterynarii" - zalecił magistrat.

Jako ognisko wścieklizny wyznaczono park Wilsona, a powiatowy lekarz weterynarii w Poznaniu określił obszar zagrożony wystąpieniem choroby zakaźnej zwierząt. Obszar ten obejmuje centrum miasta, a także m.in. dzielnice Łazarz, Jeżyce, Winogrady, Wilda, Rataje i Górczyn. Na tym terenie umieszczono tablice informacyjne z wytycznymi, do których należy się stosować.

Reklama

Zakazy na obszarze zagrożonym

"Na obszarze zagrożonym zakazuje się: organizowania targów, wystaw, konkursów, pokazów z udziałem psów, kotów oraz innych zwierząt wrażliwych na wściekliznę, wprowadzania i wyprowadzania psów i kotów nieszczepionych przeciwko wściekliźnie z terenu i na teren obszaru zagrożonego" - podano w komunikacie.

W obszarze zagrożonym wystąpieniem choroby nakazuje się ponadto poddanie szczepieniu przeciwko wściekliźnie wszystkich psów, które nie mają ważnych szczepień przeciwko tej chorobie.

Wytyczne powiatowego lekarza weterynarii będą obowiązywały do odwołania, a do ich przestrzegania są zobowiązani nie tylko mieszkańcy, ale także wszystkie inne osoby przebywające na zagrożonym terenie.

W razie znalezienia martwego nietoperza lub innego zwierzęcia stałocieplnego na obszarze zagrożenia nie należy go dotykać i zgłosić znalezisko oficerowi dyżurnemu Straży Miejskiej Miasta Poznania pod numerem telefonu 986.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy