Reklama

Reklama

Poznań: Zabrał policjantom broń. Pościg i strzelanina

We wtorek w poznańskiej dzielnicy Jeżyce mężczyzna wybijał szyby w zaparkowanych na ulicy samochodach. Według lokalnych mediów, w trakcie szarpaniny z funkcjonariuszami miał zabrać im policyjną broń. Doszło do strzelaniny.

"Ok. godz. 16.15 na Jeżycach obecny był prewencyjny patrol policji. W pewnym momencie policjanci usłyszeli hałasy, krzyki z ulicy, a po chwili ludzie wskazali policji mężczyznę, który miał wybijać szyby w samochodach" - powiedział PAP rzecznik wielkopolskiej policji mł. insp. Andrzej Borowiak.

"Funkcjonariusze podjęli interwencję, ujęli tego mężczyznę. Doszło także do szarpaniny, krótkiego pościgu i na ulicy Staszica padły strzały z broni. Na szczęście nikomu nic się nie stało" - podkreślił Borowiak.

Lokalne media, powołując się na świadków zdarzenia podają, że mężczyzna - najprawdopodobniej w trakcie szarpaniny - wszedł w posiadanie policyjnej broni.

Reklama

Według policji mężczyzna był w stanie wskazującym na zażycie narkotyków, lub dopalaczy. Obecnie przewożony jest na oddział toksykologii jednego z poznańskich szpitali. Sprawę wyjaśnia policja.

Anna Jowsa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy