Reklama

Reklama

Poznań: Uszkodzenie rury z gazem. Ewakuowano mieszkańców

Z powodu uszkodzenia rury z gazem podczas prac remontowych przy ul. Półwiejskiej w Poznaniu trwa ewakuacja mieszkańców – poinformowało w sobotę poznańskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Na miejscu działania prowadzą służby ratunkowe. Część ulicy Półwiejskiej jest obecnie wyłączona z użytkowania.  

Oficer prasowy PSP w Poznaniu kpt. Michał Kucierski przekazał PAP, że do zdarzenia doszło w remontowanej kamienicy. "Podczas prac remontowych doszło do uszkodzenia rury z gazem, przyłącza znajdującego się wewnątrz budynku. Na skutek tego doszło do rozszczelnienia i uwolnienia się gazu" - powiedział.   J

k dodał, strażacy ewakuowali około 50 osób, mieszkańców pobliskich kamienic, położonych najbliżej miejsca zdarzenia. Na szczęście nikomu nic się nie stało.  

Reklama

"Służby nadal są na miejscu, zabezpieczają, pogotowie gazowe jest również na miejscu. Z tego, co wiem, udało się zakręcić główny zawór doprowadzający gaz do budynku" - podkreślił Kucierski.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy