Reklama

Reklama

Poznań: Tomasz J. zatrzymany przez policję w sprawie wybuchu w kamienicy

Przebywający w szpitalu w Poznaniu Tomasz J. jest już zatrzymany w sprawie wybuchu w kamienicy - poinformował we wtorek rzecznik prasowy wielkopolskiej policji. Lekarze zdecydowali, że mężczyzna może już być przesłuchany przez prokuraturę.

W trakcie przesłuchania mężczyzna ma usłyszeć zarzuty w związku z katastrofą kamienicy w Poznaniu. Lekarze podjęli we wtorek decyzję o wydaniu zgody na przesłuchanie Tomasza J. Na razie nie wiadomo, kiedy to nastąpi.

4 marca zawaliła się - prawdopodobnie wskutek wybuchu gazu - część kamienicy na poznańskim Dębcu. W ruinach znaleziono ciała pięciu osób, 21 zostało rannych.

W sprawie zawalenia się kamienicy trwa prokuratorskie śledztwo. Śledczy potwierdzili, że wybuch w mógł być spowodowany celowo, by zatrzeć ślady innego przestępstwa. Prokuratura potwierdziła też, że na jednym ze znalezionych na miejscu zdarzenia ciał "stwierdzono obrażenia, które biegli jednoznacznie określili jako obrażenia zadane przez osoby trzecie (...) w związku z tymi ustaleniami jest uzasadnione podejrzenie, iż ta osoba została zamordowana, a wybuch mógł być konsekwencją ukrycia takiego przestępstwa".

Reklama

Prokuratura potwierdziła, że Tomasz J. ma status podejrzanego

Według mediów, osobą, która najprawdopodobniej zamordowała kobietę i doprowadziła do zawalenia się kamienicy, jest Tomasz J. 15 marca prokuratura potwierdziła, że ma on w śledztwie status podejrzanego, jednak do ogłoszenia mu zarzutów, nie ujawni ich treści.

Rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak powiedział we wtorek PAP, że przebywający w szpitalu mężczyzna jest już osobą zatrzymaną.

"Został mu wręczony protokół zatrzymania jako osoby podejrzanej. Od tego momentu jest 48 godzin na jego przesłuchanie, ogłoszenie zarzutów i złożenie ewentualnie wniosku o areszt" - podał Borowiak.

Tomasza J. od początku marca pilnuje w szpitalu policja.

Jak poinformował we wtorek PAP rzecznik poznańskiego Szpitala Miejskiego im. J. Strusia Stanisław Rusek, lekarze podjęli we wtorek decyzję o zgodzie na przesłuchanie Tomasza J.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy