Reklama

Reklama

Poznań: Strażnicy nałożyli blokadę na policyjny radiowóz

Niecodzienny widok na jednej z poznańskich ulic. Straż miejska założyła tam blokadę na koło nieprawidłowo zaparkowanego policyjnego radiowozu.

Sprawę opisuje serwis epoznan.pl.

Do zdarzenia doszło na ulicy Wrzoska. W niedozwolonym miejscu stało sześć samochodów, na których koła strażnicy miejscy założyli blokady. Wśród źle zaparkowanych pojazdów był policyjny radiowóz, który także dostał blokadę. 

"Niefortunna decyzja"

Została ona jednak po niedługim czasie zdjęta. Jak tłumaczył rzecznik straży miejskiej, decyzja o nałożeniu blokady na policyjny radiowóz była "niefortunna". 

- Pojazd ten mógł być w każdej chwili potrzebny do pracy policjantów w służbie patrolowej. Blokada została zdjęta i pozostawiono za wycieraczką wezwanie dla kierowcy do wstawiennictwa w Referacie Wykroczeń SMMP - powiedział Przemysław Piwecki z poznańskiej straży miejskiej, cytowany przez epoznan.pl. Jak podkreślił, niezależnie od tego, czy założona jest blokada, czy pozostawione wezwanie, odpowiedzialność kierowcy za wykroczenie jest taka sama. 

Reklama

Jak poinformowała straż miejska, policjant odpowiedzialny na nieprawidłowe zaparkowanie radiowozu zgłosił się do SM i dostał mandat.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy