Reklama

Reklama

Poznań: Samobójstwo księdza w kościele

W kościele świętego Michała Archanioła w Poznaniu jeden z księży popełnił samobójstwo. Zwłoki duchownego odkryła parafianka. Ksiądz powiesił się w przedsionku budynku.

Jak podaje "Głos Wielkopolski", wcześniej zmarły ksiądz wyspowiadał się w kościele. Chociaż na co dzień w nim nie służył, to był znany proboszczowi. W przeszłości pracował bowiem w tej parafii.

Reklama

- To ogromna tragedia. Wszyscy jesteśmy w szoku i zastanawiamy się, dlaczego do tego doszło - mówi gazecie proboszcz parafii ksiądz Eugeniusz Guździoł.

Jak przyznał duchowny, ksiądz, który później targnął się na swoje życie, wcześniej zapowiedział przyjazd do kościoła i chęć wyspowiadania się. Według informacji "Głosu Wielkopolskiego" duchowny zmagał się z problemami zdrowotnymi.

Śmierć księdza potwierdził prezbiter archidiecezji poznańskiej ksiądz Daniel Wachowiak. "Widzę, że media już o tym piszą. Wczoraj wydarzyła się tragedia. W jednej z parafii w Poznaniu ksiądz popełnił samobójstwo. Nie pracował w tej parafii, ale przyszedł do spowiedzi. Nic nie wskazywało, że po jej skończeniu odbierze sobie życie. Każdy z nas jest tajemnicą. RIP" - napisał na Twitterze.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama