Reklama

Poznań: Możliwe czasowe zamknięcie cmentarzy

Z uwagi na prognozowane w najbliższych dniach wichury miasto liczy się z koniecznością czasowego zamknięcia fragmentów największych poznańskich nekropolii. Taka decyzja może być podjęta ze względów bezpieczeństwa na czas silnego wiatru, jak i usuwania jego skutków.

"W najbliższych dniach przez Poznań przejdzie dość silny wiatr. Prawdopodobnie nadejdzie w nocy z niedzieli na poniedziałek, a jego prędkość może sięgać do 40 km/h, w porywach nawet do 110 km/h. Przy takiej sile wiatru nawet zdrowe i silne drzewo może zostać złamane i stanowić zagrożenie" - zaznaczył zastępca dyrektora ds. zarządzania kryzysowego urzędu miasta Witold Rewers.

Jak dodał "na razie jest zbyt wcześnie, by precyzyjnie podać datę wichury". "Będziemy informować mieszkańców na bieżąco. Liczymy się też z tym, że być może trzeba będzie wyłączyć z użytkowania fragmenty cmentarzy - na czas silnego wiatru i usuwania jego skutków. Mamy nadzieję, że nie będzie to konieczne, ale jesteśmy przygotowani na każdą ewentualność" - zapewnił.

Reklama

Władze miasta podkreśliły jednak, że poznańskie nekropolie, jeżeli nie wystąpią zdarzenia nieprzewidziane, są dobrze przygotowane do zbliżającego się Dnia Wszystkich Świętych. Jak podkreślił zastępca prezydenta Poznania Tomasz Lewandowski, od czasu przejęcia przez miasto zarządzania cmentarzami komunalnymi w lipcu tego roku, prowadzone były "intensywne prace nad podniesieniem ich standardu". 

Anna Jowsa (PAP)

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy