Reklama

Reklama

​Poznań: Koronawirus w liceum. Szkoła zawiesza lekcje stacjonarne

Zakażenie koronawirusem potwierdzono u dwóch członków kadry pedagogicznej III Liceum Ogólnokształcącego im. św. Jana Kantego w Poznaniu. Stacjonarne zajęcia w szkole mają być zawieszone do końca tygodnia.

Informację o potwierdzeniu zakażenia u nauczyciela placówki podało w niedzielę wieczorem lokalne Radio Poznań. Jak wskazano, to pierwsza w Poznaniu szkoła, która z powodu koronawirusa zmuszona została do zawieszenia zajęć stacjonarnych.

W poniedziałek rano kierowniczka oddziału epidemiologii Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu Anna Pawłowska potwierdziła tę informację.

- W tej chwili z tego liceum mamy już potwierdzony nie jeden, lecz dwa przypadki zakażenia - u dwóch nauczycieli - powiedziała Pawłowska.

Nauczyciele w kwarantannie

Tłumaczyła, że "kilka dni temu w szkole odbyła się rada pedagogiczna". - W związku z tym, że ten drugi przypadek miał najprawdopodobniej związek z tą radą zdecydowano o objęciu kwarantanną większej liczby nauczycieli - dodała.

Reklama

Pawłowska potwierdziła także, że podjęto decyzję o zawieszeniu stacjonarnych zajęć w szkole do końca tygodnia.

Według ostatnich danych od początku pandemii w Wielkopolsce zanotowano 6790 przypadków zakażeń koronawirusem, z czego obecnie 1001 to tzw. przypadki aktywne. Z powodu COVID-19 zmarły w regionie 253 osoby. Wyzdrowiało 5536 chorych. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy