Reklama

Reklama

Poznań: Dwie osoby zmarły w wyniku zatrucia czadem. Służby przestrzegają

Dwie osoby zmarły w wyniku zatrucia tlenkiem węgla, zwanym potocznie czadem. Rzecznik prasowy komendanta głównego PSP bryg. Karol Kierzkowski przestrzega, by nie bagatelizować tego zagrożenia.

- Niestety ostatniej doby odnotowano dwie ofiary tlenku węgla. W piątek również miało miejsce zdarzenie z tlenkiem węgla z ofiarą śmiertelną - poinformował Kierzkowski. Zwrócił uwagę, że do zatruć dochodzi, mimo dodatnich temperatur powietrza.

W sobotę do obu śmiertelnych wypadków zatrucia czadem doszło w Poznaniu. Zmarła kobieta w wieku 68 lat i mężczyzna w wieku 74 lat. Natomiast w piątek tragedia wydarzyła się w woj. kujawsko-pomorskim, w miejscowości Dąbrówka. Ofiarą tlenku węgla był mężczyzna w wieku 64 lat.

Od początku tego miesiąca straż pożarna interweniowała w 141 zdarzeniach z tlenkiem węgla. 52 osoby zostały podtrute, a cztery poniosły śmierć.

Reklama

Tlenek węgla to silnie trujący gaz

Tlenek węgla jest bezbarwnym i bezwonnym, silnie trującym gazem. Dostaje się do organizmu przez układ oddechowy, a następnie jest wchłaniany do krwiobiegu, uniemożliwiając prawidłowe rozprowadzanie tlenu we krwi. 

Zatrucie czadem może powodować uszkodzenia mózgu oraz innych narządów, a nawet śmierć. Przyczyną wydobywania się tlenku węgla mogą być niesprawne palniki lub piecyki gazowe, niedrożne przewody kominowe, czy nieprawidłowo funkcjonująca wentylacja pomieszczeń. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy