Reklama

Reklama

Poznań: Deszcz zniszczył ławkę z polską flagą

Jedna z ławek z polską flagą, o których głośno było pod koniec sierpnia, uległa zniszczeniu na skutek deszczu. Z ławki ustawionej nad Jeziorem Maltańskim w Poznaniu schodzi farba.

Na zdjęciach ustawionej w Poznaniu ławki, którą okala konstrukcja w kształcie konturów Polski, widać także uszkodzone drewniane elementy konstrukcji. 

O zniszczeniach wywołanych deszczem pierwszy poinformował portal tvn24.pl.

Patriotyczne ławki w ramach "Inwestycji z polską flagą"

Charakterystyczne ławki pojawiły się w polskich miastach pod koniec sierpnia. Była to inicjatywa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Ławki są elementem kampanii społecznej "Inwestycje z polską flagą". 

Konstrukcja składa się z biało-czerwonych konturów Polski a w nich, na podwyższeniu, znajduje się ławka. Za nią umieszczono kilka stopni, dzięki którym można wspiąć się na instalację. 

Reklama

Razem z ławkami pojawił się regulamin użytkowania, który wywołał lawinę komentarzy. Składa się on z 15 punktów. 

Z pierwszego z nich dowiadujemy się, że ławka to instalacja przeznaczona do wypoczynku, która składa się z siedziska, stelaży w kształcie konturów Polski wraz z podestem, schodami i postumentem zabezpieczonym łańcuchem. 

W instrukcji korzystania podano, że na ławce mogą przebywać maksymalnie trzy osoby, przy czym łączne obciążenie nie może przekroczyć 225 kilogramów.

W punkcie siódmym wymieniono, czego zabrania się podczas korzystania z ławki. Są to: stawanie na ławce, siadanie na oparciu, skakanie i zeskakiwanie z ławki, siadanie i przebywanie na uszkodzonej ławce, używanie urządzeń nagłośniających i innych wywołujących hałas, korzystanie z otwartego ognia.

Ważne jest też, by nie stać za blisko ławki, gdzie czeka się na możliwość skorzystania a niej. "Osoby oczekujące na skorzystanie z ławki powinny znajdować się poza obrębem całej instalacji w odległości 1,5 metra" - uszczegółowiono. 

Zabronione jest też korzystanie i przebywanie na ławce ze zwierzętami. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy