Reklama

Reklama

Poznań: Ciąg dalszy akcji ratunkowej na miejscu zawalonej kamienicy

Ponad dobę trwa już akcja służb na miejscu zawalonej kamienicy w Poznaniu. W poniedziałek oficer prasowy poznańskiej PSP powiedział PAP, że psy ratownicze nie potwierdziły żywych osób pod gruzami. W niedzielę, wskutek zawalenia się budynku, zginęły 4 osoby, a ponad 20 było rannych.

Do katastrofy i zawalenia się kamienicy doszło w niedzielę rano. Od tego czasu nieustannie prowadzona jest akcja poszukiwawczo-ratownicza.  

Jak tłumaczył PAP w poniedziałek rano oficer prasowy KM PSP w Poznaniu st. kpt. Kamil Witoszko: "przez całą noc trwała akcja z częściowym ustabilizowaniem naruszonej konstrukcji budynku tak, aby można było w miarę bezpiecznych warunkach prowadzić odgruzowanie tego terenu".  

Dodał, że akcję na miejscu zdarzenia prowadzą grupy poszukiwawczo-ratownicze z Poznania, Łodzi i Warszawy, które zmieniają się co kilka godzin.  

Reklama

"Cały czas tak naprawdę nie wiemy, co znajduje się pod gruzami, czy nie ma tam jeszcze osób poszkodowanych. W nocy wypuszczaliśmy nasze psy ratownicze, które nie potwierdziły osób żywych pod gruzami; to jest dla nas wiążąca informacja" - - mówił PAP Witoszko. Dodał, że teren jest odgruzowywany zarówno ręcznie jak i z użyciem sprzętu.  

"Prace trwają już od ponad 24 godzin bez przerwy. Mamy nadzieję, że odgruzowanie tego terenu uda się wykonać do końca dzisiejszego dnia, ponieważ nie można na to miejsce od razu wejść z ciężkim sprzętem, aby to wszystko zmieść z powierzchni, ponieważ jest zbyt niebezpiecznie, nadal jest część konstrukcji która może się zawalić" - dodał.  

W niedzielę, w wyniku wybuchu i częściowego zawalenia się kamienicy, przy ul. 28 Czerwca w Poznaniu zginęły 4 osoby, a ponad 20 zostało rannych. Ewakuowane rodziny, którym nie była potrzeba pomoc medyczna, zostały zakwaterowane w hotelu przy ul. Łozowej. Od poniedziałku - jak zapewniają władze Poznania - poszkodowanym mają być wypłacane pierwsze zasiłki.  

Jak informowała PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Magdalena Mazur-Prus, w poniedziałek ma zostać formalnie wszczęte śledztwo ws. zawalenia się kamienicy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje