Reklama

Reklama

Poznań: 16-miesięczna dziewczynka krztusiła się jabłkiem. Uratowali ją mundurowi

W Poznaniu 16-miesięczna dziewczynka zadławiła się jabłkiem w trakcie podróży samochodem z rodzicami. Nie mogła złapać oddechu. Świadkiem zdarzenia był żołnierz, który od razu ruszył na pomoc. Po chwili do akcji ratunkowej przystąpili też policjanci.

O zdarzeniu, do którego doszło w miniony weekend, poinformowała Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu. Jak podano, w niedzielne popołudnie w okolicach ronda Śródka w Poznaniu 16-miesięczne dziecko w samochodzie zaczęło się dławić kawałkiem jabłka.

Nie mogła złapać oddechu

Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu ok. godz. 19 jechali na interwencję i po drodze, w okolicy ronda Śródka, zauważyli na pasie awaryjnym samochód, przy którym stali rodzice z małą dziewczynką na rękach. 

- Obok nich stał mężczyzna. Jak się okazało, to jeden z kierowców, żołnierz w czynnej służbie, który jadąc za pojazdem zauważył tę sytuację i rozpoczął udzielanie pomocy. Widząc roztrzęsioną parę mundurowi podbiegli do niej i zapytali, co się stało. Usłyszeli, że w takcie podróży ich dziecko zadławiło się kawałkiem jabłka i nie może złapać oddechu - podano.

Reklama

Głośny płacz dziewczynki

Policjanci od razu przystąpili działania. Jeden z funkcjonariuszy kontynuował rozpoczęte przez mężczyznę czynności ratunkowe. Ułożył dziewczynkę na przedramieniu, pochylił jej główkę i kilka razy klepnął między łopatkami, udrażniając w ten sposób drogi oddechowe.

- Drugi z funkcjonariuszy wezwał zespół ratownictwa medycznego, a pozostali zabezpieczyli miejsce zdarzenia i uspokajali wystraszonych rodziców. Po krótkiej chwili mundurowi wraz z rodzicami usłyszeli głośny płacz dziewczynki. Dziecko zaczęło oddychać. 

"Szczęście rodziców było nie do opisania" - zaznaczono.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy