Reklama

Potężne ulewy i burze w Wielkopolsce. Podtopienia i nieprzejezdne ulice

Po wtorkowych ulewach wiele podtopień i zalań w Wielkopolsce. Najgorsza sytuacja jest w Ostrowie Wielkopolskim, tam ulice zamieniły się w rwący potok. Zalany został m.in. szpital, budynek urzędu miasta i dworca.

Silne deszcze i burze w Wielkopolsce trwały od wtorkowego wieczoru, pierwsze zgłoszenia pojawiły się około godziny 19. 

Najtrudniejsza sytuacja w Ostrowie Wielkopolskim

W Ostrowie Wielkopolskim, gdzie sytuacja była najtrudniejsza, ulewy spowodowały podtopienia w wielu budynkach użyteczności publicznej. Woda wdarła się do budynku urzędu miasta, dworca, szpitala. Wiele ulic było nieprzejezdnych. Również na parkingach woda zalała samochody.

Jak przekazała na antenie Polsat News mł. bryg. Lucyna Rudzińska z wielkopolskiej komendy wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej:

- Obecnie w województwie wielkopolskim odnotowano na godzinę 6 rano ponad 250 interwencji związanych z przechodzącymi burzami i silnymi opadami. Przede wszystkim nasze działania polegały na wypompowaniu wody z zalanych piwnic, garaży. Zalane były także drogi.

Reklama

Burze możliwe w całym kraju. W kilku obszarach ryzyko gwałtownych zjawisk

Interwencje strażaków przeprowadzone sprawnie

Najwięcej interwencji odnotowano w powiecie ostrowskim - tylko tam było ich ponad 140, mniej w powiecie ostrzeszowskim czy tureckim - tu liczba interwencji wahała się w okolicach 30. Jak poinformowała mł. bryg. Lucyna Rudzińska: - Te trzy powiaty ucierpiały najbardziej z powodu silnych opadów.

Dodała także, że interwencje zostały przeprowadzone sprawnie. Nie ma informacji, aby gdziekolwiek trzeba było przeprowadzić ewakuację.

Skutki ulewy w nocy usuwało około 150 strażaków z 35 zastępów straży pożarnej. Na pomoc jednostkom straży pożarnej z powiatu ostrowskiego przybyły także jednostki z Kalisza.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: opady | burze nad Polską | podtopienia

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy