Reklama

Reklama

Policjant z Koła prowadził pod wpływem alkoholu. Został zatrzymany

​Policjant z Koła z 18-letnim stażem prowadził pod wpływem alkoholu. Do kontroli zatrzymali go funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej w Poznaniu.

Oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Kole st. asp. Daniel Boła przekazał, że do zdarzenia doszło w minioną środę ok. godz. 13.30.

- Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, którzy pełnili akurat służbę na terenie powiatu kolskiego, w mieście Kole zatrzymali do kontroli drogowej osobowego nissana, którego kierowca był pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało 0,34 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu (0,714 promila). Jak się okazało, kierowcą był funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Kole - powiedział Boła.

Reklama

Policjantowi grożą poważne konsekwencje

Boła dodał, że sprawa dotyczy funkcjonariusza z 18-letnim stażem. Policjant został zatrzymany w czasie wolnym od służby. - Policjantowi został przedstawiony zarzut z art. 178a par. 1 kk (prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości). W chwili zatrzymania miał też przy sobie broń służbową, która została zabezpieczona - wskazał.

Boła zaznaczył, że materiały z tego zdarzenia zostały przekazane prokuraturze. Wobec funkcjonariusza zostało wszczęte też postępowanie dyscyplinarne przez Komendanta Powiatowego Policji w Kole, a także został on już zawieszony w pełnieniu swoich obowiązków.

Funkcjonariuszowi grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do dwóch lat. Z kolei w odniesieniu do sankcji dyscyplinarnych, funkcjonariuszowi grozi zwolnienie ze służby.


Reklama

Reklama

Reklama