Reklama

Reklama

Piła: Nastolatki kładły się na ulicy dla zabawy. Odpowiedzą przed sądem

W Pile grupa nastolatek dla zabawy kładła się na jezdni jednej z najbardziej ruchliwych ulic w mieście. Policjanci ustalili personalia dziewczyn. Odpowiedzą​ m.in. za stwarzanie zagrożenia w ruchu drogowym.

Sierż. Wojciech Zeszot z biura prasowego pilskiej policji poinformował w piątek, że w ostatnim czasie w mediach pojawiło się nagranie, na którym widać, jak nieletnie urządziły sobie zabawę, kładąc się na jezdni jednej z najbardziej ruchliwych ulic Piły.

- Sytuacja, która została opublikowana w sieci, nie była jednak jedynym wybrykiem, którego dopuściły się nieletnie. Ustalono, że ze sprawą miało związek siedem dziewcząt w wieku od 11 do 13 lat, które w różnych konfiguracjach zachowywały się w sposób wykazujący wysoki stopień demoralizacji - podał.

Reklama

Nieletnie m.in., używały słów wulgarnych i obraźliwych w stosunku do przypadkowych osób, pluły na przechodniów, spożywały alkohol, a także wchodziły bez pukania do przypadkowych domów i pod pretekstem skorzystania z toalety zamierzały dokonać kradzieży.

Odpowiedzą przed sądem

- Zebrany przez policjantów materiał ujawnił także, że związane ze sprawą nieletnie sprawiały szereg problemów wychowawczych w szkołach. Wobec jednej z nich prowadzone jest odrębne postępowanie w sprawie naruszenia nietykalności cielesnej pracownika oświaty - poinformował Zeszot.

Cała siódemka za swoje zachowanie odpowie przed sądem rodzinnym i nieletnich, który zadecyduje o zastosowaniu wobec nich odpowiednich środków wychowawczych.

Darmowy program - rozlicz PIT 2020

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy