Reklama

Reklama

Pięcioraczki z Gniezna poza szpitalem. Wielkanoc spędzą w domu

Ostatnie dwie dziewczynki z urodzonych w poznańskiej klinice pięcioraczków opuściły we wtorek szpital - poinformował rzecznik ginekologiczno-położniczego szpitala klinicznego w Poznaniu Lesław Ciesiółka. Jako pierwsza szpital na początku marca opuściła Wiktoria. Święta wielkanocne spędzą więc wszyscy razem w domu.

- Po wszelkich niezbędnych badaniach dzisiaj szpital opuściły Anastazja i Klara. Po godz. 15 rodzice odebrali dzieci i pojechali do domu do Gniezna - powiedział Ciesiółka.

Poród w 29 tygodniu ciąży

Dzieci przyszły na świat 17 stycznia w poznańskiej klinice przy ul. Polnej. Urodziły się w 29. tygodniu ciąży. W poród zaangażowanych było łącznie 30 pracowników szpitala. Waga urodzeniowa dzieci wynosiła od 680 do 1180 gramów.

Jako pierwsza szpital na początku marca opuściła Wiktoria, natomiast w połowie miesiąca do domu rodzice zabrali Maksymiliana i Laurę. We wtorek do rodzeństwa dołączyły Anastazja i Klara.

Reklama

Pięcioraczki to pierwsze dzieci pochodzącego z Gniezna małżeństwa. Lekarze podali, że choć niespełna 30-letnia kobieta leczyła się wcześniej z powodu niepłodności, to do poczęcia doszło drogą naturalną.

Według statystyk szansa na to, że kobieta urodzi pięcioraczki wynosi 1 do 50 mln przypadków. 

Poprzednie dwa porody pięcioraczków w poznańskiej klinice miały miejsce w 2006 i w 2007 roku.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy