Reklama

Reklama

Panowie dostaną wezwanie do badań

W ciągu kilku najbliższych dni do mieszkańców Leszna (woj. wielkopolskie) dostarczone będą listy od prezydenta miasta wzywające ich do badań w kierunku wykrycia raka prostaty. Pisma dostaną panowie urodzeni w latach 1949-52.

Od kilku lat Urząd Miasta Leszna prowadzi akcję profilaktyczną, której celem jest zmniejszenie liczby osób chorujących na nowotwór gruczołu krokowego. Urolodzy są zgodni - rak wcześnie wykryty nie jest śmiertelny. Można się z niego wyleczyć i żyć pełnią życia.

Reklama

Co roku akcja kierowana jest do kilku roczników mężczyzn. Tym razem będą to panowie w wieku od 59 do 62 lat. Jest ich w Lesznie 1700. Wszyscy dostaną zaproszenia na badania.

W tym celu muszą się zgłosić do NZOZ Urolog, znajdującego się w przychodni Vigor Med przy ul. Kiepury 8. Badania wykażą, który z panów ma problemy zdrowotne i musi zostać skierowany na dalszą diagnostykę lub leczenie.

Czy profilaktyka raka prostaty będzie kontynuowana w kolejnych latach?

- Będziemy o tym rozmawiać na posiedzeniu Komisji Spraw Społecznych Rady Miejskiej - mówi Czesława Surmacz, naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta.

Do przebadania pozostałyby roczniki panów, którzy nie ukończyli 60. roku życia. Być może okaże się, że oni sami mają świadomość konieczności zatroszczenia się o swoje zdrowie.

Wiadomość pochodzi z oficjalnej strony miasta Leszno.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne