Reklama

Reklama

Ostrzeszów: 19-latek utonął, 20-latka uratował Ukrainiec

Utonął 19-latek, który wpadł do stawu w Ostrzeszowie. Jego 20-letniego kolegę, który także znalazł się w wodzie, uratował Ukrainiec, który łowił ryby – poinformował rzecznik ostrzeszowskiej policji sierż. sztab. Adam Juszczak.

W sobotę po godzinie 23 policja i straż pożarna w wielkopolskim Ostrzeszowie zostały powiadomione o tym, że w stawie wędkarskim przy ul. Kościuszki, który kiedyś był glinianką, toną ludzie.

Reklama

"Na początku docierały do nas sprzeczne informacje na temat liczby tonących osób. Ostatecznie udało się ustalić, że do wody wpadły dwie" - poinformował rzecznik. Wyjaśnił, że 20-latka uratował Ukrainiec, który w tym czasie łowił ryby. Drugi zniknął z pola widzenia.

Na miejsce wezwano strażaków z Ostrzeszowa, wśród nich zastęp z łodzią, jednostkę wodną z Sieradza i jednostkę z sonarem z Konina. Penetracja stawu zakończyła się odnalezieniem drugiego z mężczyzn w wieku 19 lat.

Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policja i prokuratura. "20-latek w stanie nietrzeźwości został zatrzymany przez policję" - powiedział Adam Juszczak.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy