Reklama

Reklama

​Ostrów Wielkopolski: Żona oskarżona o zabójstwo męża. Nic nie pamięta

45-letnia mieszkanka Ostrowa Wlkp. usłyszała zarzut zabójstwa swojego 46-letniego męża poprzez ugodzenie go 21 razy w klatkę piersiową nożem. Podczas złożonych wyjaśnień podejrzana zasłoniła się niepamięcią - poinformował we wtorek rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler.

W poniedziałek o godz. 5 nad ranem policja została wezwana do mieszkania w Ostrowie Wlkp. przy ul. Piastowskiej. Po przybyciu policjanci zobaczyli leżące na podłodze ciało 46-letniego mężczyzny.

W mieszkaniu zastali 45-letnią żonę zabitego i 18-letnią córkę.

Podłoga była umyta i włączona pralka - co zdaniem śledczych może świadczyć o zacieraniu śladów.

Policję w Ostrowie Wlkp. zawiadomiła krewna z Wrocławia, która o zdarzeniu dowiedziała się w rozmowie telefonicznej od córki zamordowanego.

"18-letnia córka mężczyzny obudziła się około godz. 4.50 i w trakcie rozmowy z matką uzyskała informację o zdarzeniu. Przekazała ją ciotce we Wrocławiu, która zadzwoniła pod numer 112" - powiedział rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler.

Reklama

Jak zginął mężczyzna?

Według opinii biegłego lekarza z zakresu medycyny sądowej mężczyzna zginął w niedzielny wieczór 9 lutego ok. godz. 22. Na ciele ofiary ujawniono 21 ran kłutych klatki piersiowej, zadanych nożem fińskim o długości 10 cm i szer. 2 cm.

"Te ciosy spowodowały powstanie licznych ran kłutych klatki piersiowej i spowodowały śmierć" - powiedział prokurator.

Podejrzana nic nie pamięta

"Podejrzana podczas składanych wyjaśnień w Prokuraturze Rejonowej w Ostrowie Wlkp. zasłoniła się niepamięcią, dlatego w sprawie trzeba będzie powołać biegłego celem oceny stanu psychicznego w momencie zdarzenia" - dodał.

Ze względu na zagrożenie dożywociem prokurator - jak zapowiedział rzecznik prasowy ostrowskiej prokuratury - wystąpi do sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztu na trzy miesiące. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje