Reklama

Reklama

Nowy budynek UAM w Pile

Budynek naukowo-dydaktyczny Kolegium UAM w Pile otwarto w poniedziałek przy okazji inauguracji roku akademickiego w Zamiejscowym Ośrodku Dydaktycznym poznańskiego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Koszt budowy obiektu wyniósł ponad 45 mln zł.

W obiekcie o powierzchni ponad 5,8 tys. m kw. znalazła się m.in. aula na 260 miejsc, pracownie komputerowe, sale ćwiczeniowo-laboratoryjne oraz biblioteka Kolegium.

Reklama

Jak powiedziała rzeczniczka UAM Dominika Narożna, nowy budynek w znaczący sposób poprawi warunki lokalowe pilskiego ośrodka.

- To kolosalna zmiana, studenci będą mieli do dyspozycji piękny, duży obiekt. Cały czas trwa jego wyposażanie, które zakończy się w lutym 2011 roku. Do tej pory część zajęć odbywała się w małych salach, w wynajmowanych przez uczelnię pomieszczeniach - powiedziała Narożna.

W Zamiejscowym Ośrodku Dydaktycznym UAM w Pile zajęcia odbywają się na kierunkach politologia, ochrona środowiska, pedagogika, a także dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Na studiach stacjonarnych uczy się ponad 130 studentów.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy