Reklama

Reklama

Nowe fakty ws. śmierci 29-letniego zapaśnika. Policja publikuje dane podejrzanego

Poznańska policja opublikowała w piątek dane mężczyzny podejrzewanego o ciężkie uszkodzenie ciała, które mogło doprowadzić do śmierci Dominika Sikory. 29-letni zapaśnik w styczniu trafił do szpitala, po pięciu dniach zmarł.

Policja ma nagranie z monitoringu, na którym widać przebieg zajścia na poznańskim Starym Rynku.

Reklama

Jak poinformował w piątek rzecznik prasowy KWP w Poznaniu Andrzej Borowiak, poszukiwanym w sprawie śmierci zawodnika KS Sobieski Poznań jest 42-letni poznaniak Olgierd Michalski. Jego zdjęcie i personalia opublikowane są na stronie internetowej wielkopolskiej policji.

Według wstępnych ustaleń, zapaśnik został pobity w nocy z 25 na 26 stycznia, po tym, gdy wyszedł z lokalu na Starym Rynku. Po pobiciu Sikora z obrzękiem mózgu trafił do szpitala, zmarł w miniony piątek.

W środę policja podała, że ustalona została osoba, która mogła mieć związek ze śmiercią 29-latka.

"Funkcjonariusze otrzymali zgodę prokuratury na opublikowanie zdjęcia tej osoby i podanie do publicznej wiadomości jej danych personalnych. Wniosek o list gończy jest procedowany przed Sądem Rejonowym w Poznaniu. Otrzymanie listu gończego umożliwi policjantom prowadzenie poszukiwań także poza granicami Polski" - powiedział Borowiak.

Pytany o bliższe okoliczności zdarzenia, do którego doszło w nocy z 25 na 26 stycznia, powiedział, że obecnie policja nie podaje szerszych informacji. Jak dodał, funkcjonariusze dysponują zapisem monitoringu, na którym "dokładnie widać cały przebieg zdarzenia na Starym Rynku".

Borowiak przypomniał, że każda osoba, która zna miejsce pobytu poszukiwanego, może to zgłosić policjantom z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu - tel. 796 658 459.

Dominik Sikora był jednym z czołowych zapaśników stylu klasycznego KS Sobieski Poznań. Zdobył wiele medali indywidualnych i drużynowych mistrzostw Polski. Był także medalistą mistrzostw Europy kadetów.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje